ekobrikety kelčany

Kvalitní české Ekobrikety


OSB desky skladem

osb desky


zaluzie-rezac.cz

Prodej a montáž veškeré stínící techniky


LanitPlast v prodeji včetně zajištění montáže 

  • Polykarbonát
  • Sklolaminát
  • Plexisklo
  • Plastové okapy
  • Skleníky
  • Zahradní domky
  • Vchodové stříšky

 

 

Střešní taška Tondach

Cenová kalkulace zdarma


Výrobky firmy PROFI BAUSTOFFE


Parapety z hliníku a PVC

mediterran střešní krytiny

Koupelny

Velux střešní okna

Prodej Krbových kamen a krbových vložek

krbová kamna

  1. Úvod
  2. Porfix
Porfix

 

Společnost PORFIX CZ a.s. navazuje na tradici společnosti PORFIX - pórobetón, a.s., Zemianske Kostoľany, která má nejdelší tradici výroby pórobetonu na území Slovenska a Čech. Její historie sahá až do konce 50. let. Za téměř půlstoletí překročila produkce zdicího materiálu objem 12 milionů metrů kubických. Toto množství představuje statisíce bytových jednotek a tisíce občanských, průmyslových a zemědělských staveb. V březnu 2006 získala slovenská společnost poloviční podíl v PÓROBETONu Trutnov, a.s.. Akvizici předcházela partnerská dohoda s dosavadním jediným vlastníkem trutnovské pórobetonky - akciovou společností Krkonošské vápenky Kunčice, a.s., Kunčice nad Labem.

 

Koncem roku 2008 se odkoupením zbylých akcií stala jediným akcionářem společnost PORFIX - pórobetón, a.s., Zemianske Kostoľany.

Tradiční výrobce stavebního materiálu Pórobeton Trutnov, a.s. dne 16. února 2009 oficiálně změnil jméno společnosti na PORFIX CZ a.s..

Výrobky společnosti PORFIX CZ a.s. charakterizují mimořádné tepelně-izolační vlastnosti, nízká objemová hmotnost, vynikající fyzikálně-mechanické vlastnosti, požární odolnost, lehká opracovatelnost, vysoká užitná hodnota, funkčnost a nízká pořizovací cena.

Díky těmto vlastnostem jsou naše výrobky určeny pro výstavbu rodinných domů, chat a malých hospodářských budov. Pojmy jako pórobeton nebo pórobetonová tvárnice se dostaly do povědomí již třem generacím odborné i laické veřejnosti.

Po změnách v průběhu roku 2006 přistoupila naše společnost k inovaci a diverzifikaci výrobního programu a tím se přizpůsobila trendu komplexního přístupu k realizaci staveb. Materiál ECRIT nahradily přesné tvárnice.

PORFIX CZ a.s. dnes vyrábí komplexní stavební systém, který tvoří tvárnice (hladké, s perodrážkou a kapsou), příčkovky, překlady, U-profily, stropní nosníky a stropní vložky. Systém doplňuje zdicí malta PORFIX. Stavby z PORFIXu splňují nejpřísnější evropská kritéria na statiku a teplotechniku.

Našim klientům navíc poskytujeme balík služeb - bezplatné poradenství, výpočet spotřeby materiálu podle daného projektu a zpracování kladečského výkresu stropního systému, možnost získat typizovaný projekt rodinného domu za symbolickou 1 Kč, zakládání staveb a zapůjčení pásové pily.

 

porfix.cz