ekobrikety kelčany

Kvalitní české Ekobrikety


OSB desky skladem

osb desky


zaluzie-rezac.cz

Prodej a montáž veškeré stínící techniky


LanitPlast v prodeji včetně zajištění montáže 

 • Polykarbonát
 • Sklolaminát
 • Plexisklo
 • Plastové okapy
 • Skleníky
 • Zahradní domky
 • Vchodové stříšky

 

 

Střešní taška Tondach

Cenová kalkulace zdarma


Výrobky firmy PROFI BAUSTOFFE


Parapety z hliníku a PVC

mediterran střešní krytiny

Koupelny

Velux střešní okna

Prodej Krbových kamen a krbových vložek

krbová kamna

Leier cihly

Cihly LEIER - na ucelený kamion doprava zdarma po celé ČR

 

Prefa Brno

Kompletní betonové stavby

 • Kanalizace
 • Prefabrikované stavby
 • Komunikace
 • Zahradní architektura

Prodej garážových vrat

Garážová vrata Kasko

Kasko stínící technika

 1. Úvod
 2. Dehtochema
Dehtochema

Dehtochema

Za 150 let Dehtochema prošla řadou výrazných proměn. Počátky společnosti, jež navazují na výrobní závod DEHTOCHEMA, se datují k roku 1868, kdy byla K. C. Menzelem vystavěna továrna na papír a kamenitou lepenku a také na závod BITUMAT, založený v roce 1875. Výroba nepřetržitě pokračovala i v poválečném období, kdy byl v roce 1946 výrobní závod začleněn pod Severočeské papírny. V roce 1991 byla společnost Dehtochema privatizována a v roce 1996 došlo k fúzi se společností BITUMAT. Vznikl tak nově obchodní subjekt s názvem DEHTOCHEMA BITUMAT, s. r. o. Zásadním milníkem ve vývoji společnosti byl rok 2008, kdy se stala součástí celosvětového koncernu TechnoNICOL, díky tomu získala nejen nové znalosti v oblasti zpracování asfaltových hmot, ale také přístup k moderním materiálům z ostatních závodů koncernu. V současné době společnost užívá název DEHTOCHEMA-TN, a. s., a aktuálně se zabývá prodejem asfaltových pásů a šindelů, extrudovaných polystyrenů, kamenné vaty, PIR a PVC folií, včetně příslušenství. Dnešní výroba asfaltových pásů a šindelů se v mnohém odlišuje od původních výrobních procesů. Stala se více sofistikovanou a uzpůsobenou potřebám klienta. Tyto změny jsou nejvíce znatelné v rozšiřování našeho produktového portfolia a barevné škály povrchových úprav materiálů. Naším hlavním cílem i nadále zůstává zvyšování kvality výrobků a inovace produktů. Díky tomu můžete v naší nabídce nalézt speciální pásy pro vegetační střechy, pásy s vysokou požární odolností, mostní pásy nebo pásy sanačního charakteru. Základním produktem jsou tyto 3 typy pásů a šindele.

 

OXIDOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Jedná se o tzv. klasické asfaltové pásy, které mají povlakovou hmotu vyrobenou z asfaltu upraveného pro hydroizolační účely oxidací. Výrobky této řady se vyznačují dobrou zpracovatelností, nižší elasticitou a plasticitou a velmi příznivou cenou.

MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Základní hmotou pro výrobu modifikovaných asfaltových pásů je dokonale homogenizovaná směs asfaltů a SBS kaučuků. Pásy vynikají oproti klasickým pásům mnohonásobně větší tažností, vyšším bodem měknutí povlakové hmoty a vysokou mechanickou odolností pásu při záporných teplotách.

SAMOLEPICÍ ASFALTOVÉ PÁSY

Tyto asfaltové pásy se od ostatních odlišují tím, že spodní část pásu je samolepicí a překrývá ji lehce snímatelná fólie. Po odstranění této fólie můžete pás jednoduše aplikovat bez pomoci hořáku. Samolepicí pásy přinášejí celou řadu výhod, jako je rychlejší aplikace a možnost použití v místech, kde je vyloučena práce s otevřeným ohněm.

ASFALTOVÉ ŠINDELE

Jsou určené pro vytváření skládaných krytin šikmých střech. Je to nejrychlejší a pohodlné řešení pro složité a komplikované designy střech. Začleněním společnosti, která se dříve orientovala především na výrobu a prodej asfaltových produktů, do struktury společnosti TechnoNICOL, se nám v posledních letech otevřely dveře pro distribuci a rozvoj nových produktů v oblasti hydroizolací a izolací budov, což vede k možnosti poskytnutí kompletního řešení našim klientům a následného dodání produktů.

EXTRUDOVANÝ POLYSTYREN XPS

Je moderní materiál, který se používá pro tepelnou izolaci základů, střech, podlah, potrubí a silničních a železničních staveb.Díky své homogenní a uzavřené struktuře má XPS TECHNONICOL CARBON dobré tepelněizolační vlastnosti a vysokou pevnost v tlaku, je odolný vůči hnilobě a je rozměrově a chemicky stabilní.

ASFALTOVÉ PENETRACE A TMELY

Penetrováním podstatně zvýšíme přilnavost asfaltových pásů nebo tmelu k podkladu pro izolace spodních staveb a k podkladům pro vrstvené izolační systémy plochých střech. Zároveň dojde ke zpevnění podkladu a urychlení aplikační doby při natavování asfaltových pásů.

MINERÁLNÍ VATA

Díky struktuře a vlastnostem tenkých vláken se jedná o vysoce účinný zvukověizolační a tepelněizolační materiál s vysokou mechanickou pevností.

LOGICPIR

Je deska vyrobená z tuhého PIR (polyisokyanurát) a využívá se u plochých střech. Jde o velmi tuhý a dokonale plochý materiál, který je ideálním substrátem pro střešní krytiny, a to zejména pro syntetické membrány.

PVC FÓLIE

Jsou technologicky vyspělé materiály, určené pro dlouhodobou hydroizolaci budov a staveb. Jedná se o moderní, spolehlivé a odolné hydroizolační materiály vyrobené pomocí technologie koextruze – v současné době nejlepší na trhu.

SKELNÁ VATA

Je lehká, nehořlavá minerální vata v roli, která je určena k tepelné a zvukové izolaci podkroví. Vata Euro Roll vyrobená z recyklovaných skleněných lahví, je silná, pružná a odolná.