LanitPlast v prodeji včetně zajištění montáže 

  • Polykarbonát
  • Sklolaminát
  • Plexisklo
  • Plastové okapy
  • Skleníky
  • Zahradní domky
  • Vchodové stříšky

 

 

Střešní taška Tondach

Cenová kalkulace zdarma


Úvod » Tepelné izolace » Polystyren

Polystyren

Fasádní polystyren

Fasádní polystyren se běžně lepí fasádním lepidlem na rovný, bezprašný soudržný podklad.

Druhý den po zaschnutí lepidla se fasádní polystyren kotví talířovými hmoždinkami s plastovým trnem příslušné délky dle kotevního plánu.

 

Podlahový polystyren

Podlahový polystyren se klade volně na pevný podklad, většinou na hydroizolaci, je charakteristický vyšší pevností v tlaku.

Pro běžné zatížení se používá EPS 100Z, pro garáže, sklady apod. se používá polystyren s vyšší pevností EPS 150S, EPS 200S.

 

Perimetr

 

DESKY PERIMETR jsou vyráběny ze speciální suroviny, jež konečnému výrobku umožňuje nízkou nasákavost a vysokou pevnost v tlaku. Proto je možné perimetrové desky použít zejména pro izolaci podzemních částí budov a základů, podlah bez požadavku na útlum kročejového hluku, stěn a podlah bazénů, plochých střech a teras. Soklové desky lze použít pro tepelnou izolaci soklových částí obvodových stěn budov.

 

XPS - Extrudovaný polystyren


XPS je moderním tepelně izolačním materiálem, jehož hlavní předností je velmi nízká tepelná vodivost a vysoká pevnost v tlaku. Díky těmto vlastnostem lépe tepelně izoluje a je odolnější vůči zatížení oproti pěnovému polystyrenu. Dále má velmi nízkou nasákavost a není nutné jej v konstrukcích chránit vodotěsnou izolací. Vyznačuje se také vysokou trvanlivostí, odolností vůči vlhkosti, stabilní povrchovou úpravou či jednoduchou zpracovatelností. Tyto a mnohé další vlastnosti jej předurčují k využití při tepelné izolaci stěn suterénů budov, ve skladbě obrácených střech, tepelné izolaci podlah, stropů, střech i obvodových stěn.

 Anhydritové podlahy